Imam 46 godina. Ustanovljena mi je Parkinsonova bolest. Na bolovanju sam tri meseca. Imam 21 godinu radnog staža. Da li mogu da ostvarim pravo na invalidsku penziju? Ako da, kada i na koji način? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.

Komentari na pitanje: #12575

    • Gledjući na datum možda ste već i penzionisani. Sa istom dijagnozom ja sam ostvarila pravo na penziju u 43god. Starosti i sa nepunih 17 god. Staža ali nakon 22 mjeseca bolavanja. Kada su na institutu za ocjenu radne sposobnosti utvrdili da postji prava kategorija invalidnosti s tim što je kod mene parkinson -teža forma.