Poštovanje,
    ne radim i nalazim se na birou. Do skoro nisam mogao da overim zdravstvenu knjižicu, tj. mogao sam pod uslovom da platim (plaćanja su bili oslobođeni samo oni čija su ukupna primanja u porodici kada se podele sa brojem članova porodice, bila manja od izvesnog iznosa-mislim da je bilo oko 8000). Taj uslov nisam ispunjavao.
    Da li se nešto promenilo po tom pitanju. Već tri godine sam bez zdravstvene knjižice. Ne smem ni da pomislim šta će se desiti ako se razbolim.
    Hvala

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • Ukoliko i dalje živite u porodici u kojoj je prihod po članu preko 10764 dinara (važeći podatak) ne ispunjavate uslove da budete osigurani kao nezaposleno lice, već bi morali da se uključite u obavezno osiguranje i za isto platite 1948,70 dinara mesečno (važeći iznos za oktobar 2008. god.).