Postovani dr Rankovicu,
    Moj drug je pre mesec dana izasao iz bolnice, gde je lezao zbog hepatitisa B. Sada je kod kuce, na oporavku. Zelela sam da ga posetim. Da li postoji mogucnost da se bolest prenese obicnim kontaktom (rukovanje, poljubac u obraz).
    Unapred Vam hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 02. 03. 2007.

    •
      Poštovana,
      možete posetiti prijatelja jer se hepatitis B takvom vrstom kontakta ne prenosi. Hepatitis B se prenosi putem krvi i krvnih derivata (medicinskim intervencijama, invazivnim dijagnostičkim metodama, ukrašavanjem tela prekidom kontinuiteta kože, seksualnim putem...).