Poštovani profesore,interesuju me neke infomacije u veti HEBATITISA B,Da li zaražena osoba može trajno da se izleči i koja je ustanova najbolja za to(neke smjernice ako možete).Da li je moguće održavati seksualne odnose sa zaraženom osobom a da se ne prenese na zdravu osobu i koji su metodi zaštite pored uobičajenih(kondomi,..) S poštovanjem,

    Odgovoreno: 22. 04. 2007.
    • Savremena medicina pruza velike mogucnosti u lecenju hepatitisa B primenom interferona. Poseta bilo kom infektologu je pravo mesto za sprovodjenje adekvatne terapije. Pri cemu dajem prednost velikim klinickim centrima( Beograd, Nis, kragujevac, Novi sad) zbog bogatog iskustva koje imaju. Preporucuje se kao zastita vakcina.