Postovani,
    molim vas za savet.
    Imam 36 godina i dete od 4 godine. Stalno sma zaposlena i posao mi je sedeci i prilicno stresan (marketing je pitanju).Probleme koje imam su se javili pre 2 godine
    - uznemirenost (pijem antidepresiv Zoloft 1/2 tablete dnevno i Ksalol-koji
    sam prestala da pijem)
    - umor
    - pospanost tokom dana
    - blaga drhtavica
    - bol ispod desnog rebra (nakon jakog kaslja) - radila sam ultrazvuk
    jetre, zuci i sve je bilo u redu
    - opadanje kose, narocito u poslednjih 6-8 meseci. Kosa mi je redja, dlaka
    daleko tanja i imam dostra sedih. Imala sam inace jaku i cvrstu blago
    valovitu dlaku, a sada mi je kosa vise paperjasta i ravna.
    Bila sam na pregledu kod dermatologa, pijem 4 meseca Pantogar kapsule i
    koristim sve moguce preparate, Vichy, Biomelem... ali mi kosa i dalje opada
    i to mi stvara najvecu nepvozu i strah.
    - inace imam i ranicu na grlicu materice (papa test II grupa)

    Sve u svemu, imam uzasan strah da nisan ozbiljno bolesna i da nemam rak
    ili sidu.

    Rezultate krvi koje sam radila:
    - krvana slika
    - stitna zlezda
    - sedimentacija
    - gvozdje
    - secar
    Sve je u granicama normale.

    Najlepse vas molim za dijagnozu, kao i za pomoc sta bih mogla da uradim?
    Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 22. 04. 2007.

    • Postovana, sigurno nemate rak niti sidu, da bi ste bili apsolutno mirni mozete uraditi ELISA test na HIV virus. Sigurno je da stresogeni posao vezan za kancelariju, utice na pojavu simptoma koje ste nabrojali, morate naci malo vremena za sebe i baviti se fitnesom ili bar duze vreme boraviti u prirodi. Sto se tice problema opadanja kose poseta dermatologu je ispravan put resenja problema.