Molim Vas da mi odgovorite da li sasvim miran hepatitis B kod muskarca starog 25 godina moze da se prenese na potomstvo ili seksualnog partnera i da li se takvim osobama preporucuje da imaju potomstvo. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 11. 04. 2007.
    • Postovani, virus hepatitisa B se moze preneti seksulanim putem na partnera, ali primenom vakcine to se moze spreciti. Kako se dete u utrobi moze zaraziti iskjucivo od obolele majke, to se sprecava predhodnom vakcinacijom majke. Slobodno mozete imati potomstvo.