Postovani htela sam da Vas zamolim da mi pomognete. Mog oca je 1995. god ujeo zarazeni krpelj i tada je oboleo od Borelioze. Primio je prvo 20 penicilina pa 20 longacefa. Nakon toga vise nije primao nikakvu terapiju.Jednom je isao na analizu krvi i dr mu je rekla da ce on celog zivota ostati pozitivan sa odredjenim titrom antitela. 2006.god je imao jake bolove u zglobovima, pogotovo u desnom kolenu zbog cega je dugo placao terapije u Sokobanjskoj ali nije bilo poboljsanja. Doktorka mikrobiolog sa kojom sam razgovarala mi je rekla da bi trebalo da ponovo uradi analize krvi na Boreliju. Poslusali smo je i uradili analize u Institutu za zastitu zdravlja "Dr Milan Jovanovic Batut" i ovo su rezultati : 19.10.2006 ELISA test IgM antitela na Borrelia burgdorferi POZITIVAN apsorbanca uzorka A=0,610 (a preko 0.415 se vodi pozitivan) ; igG NEGATIVAN. Dr je trazila da se uradi i Western blot : 11.01.2007.IgM je bio pozitivan 8 bodova, a IgG pozitivan 7 bodova (ako bude potrebe poslacu! Vam celu tabelu sa nalaza za Western blot). Kada je na Infektivnu kliniku odneo nalaze dr koja ga je primila je trazila da mu rade analize na Infektivnoj jer "ne zna sta su ovi u Batutu radili".Kod nje su nalazi sledeci 20.01.2007. Borrelia burgdorferi IgM=O a IgG

    Odgovoreno: 11. 04. 2007.

Komentari na pitanje: #437

    • Postovani, pre vise od godinu dana sam bila pozitivna na bakteriju Boreliju, radila sam 2 puta Elisa test i Western blot, na oba je bilo Igm pozitivno, Igg negativno, na Western blotu Igm 9 poena. Posle toga sam pila Dovicin 6 nedelja, od toga je proslo godinu dana i ponovo sam radila Western blot i opet su mi rezultati bili isti, Igm pozitivan, 9 poena, na istim stavkama kao i pre godinu dana, Igg negativan. Zanima me sta to znaci, kako je moguce da vise od godinu dana imam trenutnu infekciju? Ne secam se da me je ikad ujeo krpelj, poprilicno sam sigurna da nemam ni simptome lajmske bolesti, samo su mi bili oteceni limfni cvorovi. Hvala unapred na odgovoru

    • Postovani imam 24 godine krpelj me je ujeo pre 10 godina nisam imala nikakve simptome do pre 2ipo godine kada mi je utrnula leva podlaktica. Posle toga i levo stopalo posle par dana i cela leva strana. Bila sam kod neurologa pila epiku od 50mg za dzabe simptomi bi mi se vracali na svakih pola godine do pre par meseci kada mi je pocelo sve da ispada iz ruku. Da me bole zglobovi u rukama prstima svim i kolena. Pijem Aksef i orvazil. Od orvazila me boli zeludac muka mi bude. Posle aksefa posle sat vremena kada popijem dobijem koprivnjacu po rukama. Koji je vas savet dok ne odem kod infektologa za 10 dana. Da li trebam da idem i kod reumatologa hvala vam puno na odgovoru.

    • Poštovani doktore, ja sam pozitivna na boreli. Nalaz uvećan 200%. O kakvom se virusu radi? Lep pozdrav

    • Molim vas za odgovor. Nalaz: Borrelia burgdorferi igg at (western blot) pozitivan p25, p30. Terapija je u vidu injekcija.
      Da li ima izlečenja od ove bolesti?