Postovani gospodine profesore, Moj sin, koji ima 29 godina, dobio je Lajmovu bolest 2001.god. i dosta uspesno je tada lecen antibioticima!Od prosle jeseni, ima tegobe u vidu bolova u zglobovima i ne moze da bude fizicki aktivan... Veoma je zabrinut a i ja kao majka, te vas molim da nas uputite na pravog lekara koji je specijalista za ovu bolest! Radilo se zaista o ujedu infektivnog krpelja i moj sin je 2001.god. imao srcane probleme, izmedju ostalog!
    Unapred zahvalna majka

    Odgovoreno: 11. 04. 2007.

    • Postovana, najbolje je da se javite infektologu koji ce na osnovu anamnestickih podataka, klinickog nalaza i seroloskih analiza moci da odredi terapiju. Ne treba smetnuti sa uma da bolove u zglobovima moze dati i brucelosa te ce infektolog najverovatnije preduzeti ispitivanja u tom pravcu ukoliko bude potrebno.