Postovani gospodine profesore,
    na VMA / klinika za tropske i infektivne bolesti/su mi prilikom jedne akcije dobrovoljnog davanja krvi utvrdili da imam HBS angemiju. Kako nikada do sada nisam bolovao od zutice nije mi jasno kako sam to mogao dobiti. Oficir sam i nikada do sada nisam primao krv osim u jednom slucaju ali vrlo davno infuziju. Molim Vas da mi narodnim jezikom objasnite sta je to, kakva je to bolest i u sta se to moze razviti? Do sada mi je receno da imam neki virus u jetri i da on miruje ali kad se ,, probudi,, da nista lepo nece biti. Posle toga ni aspirin nisam dobio kao terapiju a od lekarskog tretmana nisu se odlucili da uzmu delic jetre na ispitivanje. Hvala Vam na Vasem vre,menu i trudu.
    Iskreno Vas pozdravlja Solak V.

    Odgovoreno: 07. 03. 2007.

    • Sasvim je moguće da ste virus dobili preko te davne transfuzije, manja verovatnoća je da ste virus dobili putem neke manje intervencije ( npr. popravke ili vadjenja zuba). Kolege sa VMA zaista rade vrhunsku medicinu pa predlažem da se javite radi daljih konsultacija radi procene funkcionalnog stanja jetre i eventualno donošenja odluke o terapiji ukoliko je ona potrebna.