Poštovni doktore,
    Moj dečko i ja planiramo da čuvamo psa u stanu. Možda su moji srahovi nerealni, ali me zanima da li se krpelji sa psa lako prenose na ljude i da li ikako negativno mogu uticati na zdravlje.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 25. 05. 2007.
    • Poštovana,
      krpelji mogu biti prenosioci nekih od oboljenja npr. Lajmska bolest, i sa domaćih životinja mogu dospeti i na ljude. Međutim ukoliko se pravilno brinete o svom psu šanse da vi i vaš pas zakačite krpelja se jako smanjuju. Moja preporuka je, sa obzirom da i sam čuvam psa u stanu, da za borbu protiv krpelja i buva koristite ogrlicu protiv krpelja i buva ( po mogućstvu Bayer), ili ampule koje se utrljavaju na kožu psa. Sve to možete nabaviti u prodavnicama za kućne ljubimce ili kod veterinara. Što se tiče upotrebe tih sredstava uputstvo potražite od veterinara koji će se brinuti o vašem psu.
      Sretno sa vašim novim ljubimcem!