1. Pucanje kapilara na dlanu

    Pitanje broj: #151080

    Poštovani,

    Imam 49 godina i nisam pušač. Sve češće, jednom u tri meseca, mi se dešava da mi pukne kapilar na dlanu ili sa unutrašnje strane prsta bez vidljivog razloga ili usled laganog udara. Boli par minuta i posle hlađenja ledom sve se sredi. Analize krvi su u redu, hemoglobin, trombociti, bela, crvena krvna zrnca, osim fibrinogena koji je 3,83. S obzirom da sam dugogodišnji davalac krvi molim Vas za savet kom lekaru da se javim.

    Odgovoreno: 22. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Ukoliko bi imali neki problem sa bilo kojim parametrom krvne slike to bi se pokazalo i prilikom davanja krvi kad se radi kompletna analiza uzetog uzorka krvi.
      Ukoliko taj problem lako rešavate hladnim oblogama za nekoliko minuta onda nema razloga za brigu. Verovatno imate nešto slabiji zid kapilara.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #151080

    • Za vrijeme mirovavanja ruke tj dlana počela me boljeti I peći vena sa unutrašnjeg dijela dlana(kod Palca),nabubrila je jako I osjetile su se kao kvržice.Sve oko Vene je bilo modro ili plavo..nezgodno je peklo I boljelo. Nisam smjela počešati jer sam mislila da će puknuti...jako neugodan osjecaj. Imam 42 godine. Zbog čega se to desilo I šta bi moglo biti...Hvala

    • Jas sum dijabeticar I cesto mi pukaat kapilari na prstite na rakata.Imam 59 .Vi blagodaram

    • Nevena kalambur 17. 03. 2021.

      Dobro vece :-) htela sam da vas pitam imam kapilare po obrazima, ledjima, butinama dali je pouzdano skidanje laserom? I da li bi mozda trebala nesto da pijem da dalje ne pucaju ...pozdrav Nevena

    • Filipović zvonko 31. 12. 2020.

      Poštovani, Dešava mi se da mi sa unutrašnje strane prsta ispod jagodice prsne kapilar, prst malo nateče i pomodri , to traje 2-3 dana. Tako nešto sam primjetio kao masnicu na licu na obrazu i na bradi da se pojavi tokom spavanja noću. Da li je to za brigu i šta da radim, Redovno radim krvnu sliku i imunološke nalaze kao kardiološki, hematološki, gastroentrološki i endokrinološki pacijent od 2011.g. Srdačan pozdrav, Filipović Zvonko, Podgorica

    • Poštovanje,, imam pitanje. U fazi mirovanja užasno me počelo boljeti na sredini dlana s unutarnje strane. Mislila sam na grč, no nije ga bilo već mi je to mjesto bola poplavilo i neugodno peklo i boljelo. Nakon sat- dva, ostala je samo poveća modrica. Zbog čega je došlo do toga? Imam 49 godina