1. Proširena vena

    Pitanje broj: #152441

    Poštovani,

    Prošle godine sam bila na pregledu kod vaskularnog hirurga i rečeno mi je da nemam proširene vene. Međutim, sada na kolenu desne noge vidim, kako bih laički rekla, 3 ispupčenja na veni u razmaku od po pola cm. Ta ispupčenja se ne opipavaju kada sednem ili legnem, nisu bolna na dodir. Osim toga, u mojoj porodici niko ne boluje od proširenih vena, a ja lično nemam nikakve druge simptome karakteristične za proširene vene, nema otoka, bola... Da li ta ispupčenja na veni nužno znače da je u pitanju proširena vena.

    Hvala vam

    Odgovoreno: 14. 06. 2017.

Komentari na pitanje: #152441

    • Hvala vam puno na odgovoru. Htela bih jos da vas pitam sta mi preporucujete dalje? Koliko je bolest vena progresivna i da li se progresija moze zaustaviti nekom fizickom aktivnoscu ili na neki drugi način? Da li biste mi preporucili vožnju bicikla?
      Hvala vam još jednom