1. Povlačenje tromba

    Pitanje broj: #152345

    Poštovani,

    Dijagnoza mi je phlebothrombosis iliofemoralis i. Sin dajem sebi injekcije 2x u stomak i pijem Farin, nosim el. čarape, otok leve noge mi nespada, pred operacijom sam levog kuka. Kakve su mi šanse od saniranja tromba i nestanak otoka noge?

    Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 07. 06. 2017.
    • Poštovani,

      Potrebno je vreme da se tromb delimično razgradi i da se smanji otok noge. Niste naveli koliko vremena je prošlo. Ukoliko se spremate za operaciju onda ne bi trebalo da uzimate tablete Farina nego samo injekcije Fraxiparina.