1. Bolovi u listovima noge prilikom bržeg hoda

    Pitanje broj: #150812

    Poštovani,

    Od pre 4 - 5 godina osetio sam bolove u listovima nogu prilikom malo bržeg hoda. Bolovi su takvi da moram da usporim (stanem). Pri normalnom (usporenom) hodu bolovi se ne javljaju. Pre dve godine po uputu hirurga radjen mi je dopler vena i krvnih sudova donjih ekstremiteta, i ustanovljeno je da je protok normalan i da nema nikakvih problema, tako da nisam dobio nikakvu terapiju. Međutim, bolovi su i dalje prisutni, pa se obraćam Vama, kako bi mi dali neki savet.
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 13. 04. 2017.
    • Poštovani,

      Da li ti bolovi nastaju uvek posle istog napora, odnosno pređenih metara? Da li prestaju potpuno kada stanete? Da li su u vidu grčeva i probadanja u mišićima? Ukoliko ti bolovi ne prestaju trebalo bi da se javite na kontrolu vaskularnom hirurgu radi detaljnog pregleda i određivanja terapije.