Poštovani,
    Kako se naziva bolest kad je glavić spojen sa kožicom i ne može da se previje i kako se leči?
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Oboljenje se naziva fimoza i predstavlja suženje kožice penisa (prepucijuma), zbog čega se kožica ne može prevući preko glavića penisa (glansa). Cirkumizacija, odn. obrezivanje je tradicionalna metoda rešavanja problema fimoze. U ovom slučaju kožica se u jednostavnom ambulantnom zahvatu, delom ili u celosti, hirurški odstrani. Potrebno je rešiti ovaj problem, jer postoji mogućnost razvoja infekcija.
      Srdačno