Poštovani, imam 30 godina i pre 6 godina mi je sasvim slučajno, prilikom ultrazvučnog pregleda abdomena, pronađena cista u desnom bubregu. Od tada je na svakih 6 meseci rađen eho pregled bubrega i nalaz krvi i urina koji su sasvim u redu. Cista je narasla i trenutno je oko 5, 6 cm i unutar nje se nalaze dve manje od po 1 i 2, 5 cm. Išla sam na ivp snimanje, ct skener i zakazana je magnetna rezonansa jer mi je rečeno da je to cista koja ne liči baš na cistu. Ako je skener prepoznao to kao cistu da li je moguće da je tumor i da li će magnetna rezonansa dati detaljnije podatke? Prilikom snimanja na ct kontrast sam pila nije mi ubrizgan u venu. Niko mi nije objasnio da li je takva cista sa cistama u sebi opasna i da li će magnetna rezonansa dati odgovore o čemu se radi? Unapred zavhalna na odgovoru, s poštovanjem milana iiz zaječara.

    Odgovoreno: 21. 11. 2012.
    • Poštovana,
      Moguce je da bude tumorske etiologije, pogotovu zato sto kazete da se nalazi cista u cisti. Sa magmetnom rezonancom necete biti blizi konkretnoj dijagnozi. Moj savet je da se javite urologu radi operativnog lecenja i ako je ikako moguce treba insistirati na organ prezervirajucoj operaciji (parcijalna nefrektomija) .

      dr argirovic
      www. Argirovic. Rs