Poštovani, obraćam vam se sa molbom da razumete moj problem koji ću vam izložiti i da me posavetujete šta dalje da radim. Imam 56 godina, oženjen sam i imamo dve ćerke koje žive i rade u drugom gradu. Svi smo fakultetski obrazovani. Pre tri godine sam ostao bez posla. Iako trenutno radim kao terenski komercijalista, zarada nije dovoljna da mogu sebi uplaćivati za staž tako da on ove tri godine miruje. Unazad oko dve godine, primetio sam i neke promene kod sebe. Ispočetka se to odnosilo na otežano mokrenje u smislu da je mlaz bio tanak i pri kraju mokrenja isprekidan. Potom primećujem da i moja seksualna moć počinje da slabi. Znajući da su to godine kada i prostata počinje da zakazuje, verovatno sam se isuviše mentalno opterećivao time i kao uzročno-posledična pojava je bilo sve slabije postizanje erekcije. Sada je to već dosta otežano ili kada je i postignem ono ili u toku prvih par minute ili u pokušaju penetracije - erekcija se skoro izgubi. Skromno mislim da su kod mene u pitanju psihološke smetnje jer u nekim slučajevima moguće je postići i održati erekciju, a takođe javljaju se i jutarnje erekcije. Važno je napomenuti i sledeće: dobrovoljni sam davalac krvi, ne pijem, ne pušim, nemam problema sa krvnim pritiskom. Zahvaljujem se.

    Odgovoreno: 19. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Potrebno je sprovesti dopunsko ispitivanje, laboratorijske analize (urin, ureakreatinin, psa) kao i uroloski pregled, uz trbuha, male karlice i genitalija ukljucujuci i uroflou sa odredjivanjem rezidualnog urina.

      dr argirovic
      www. Argirovic. Rs