Postovani doktore! Javio sam se kod hirurga sa sunjom da je u pitanju bruh. Dijagnoza je bila orchypidymiitis ac. L. Sin dobio sam terapiju gyramycon 160mg 10 dana, nakon deset dana upala je prestala ali se javio u predelu d. Deferensa prema donjem polu testisa tvrdnina, neinflamirana, daje mi se terapija ciprocinal 500mg uz nistatin jos 10 dana, nakon 2 dana javlja se alergija na ciprocinal i posle toga mi se prepisuje orvagil 400 mg jos 10 dana. Pitanja su sledeca: dali se slazete sa terapijom posto je prepisao hirurg kome sam se javljao redovne jer sam upucen kod njega zbog sumlje na bruh, i koliko bi trebalo da traje terapija s obzirom da eto vec skoro mesec dana mucim muke sa time. . Hvala

    Odgovoreno: 18. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Umesto orvagila bih preporucio bactrim 10 dana 2 x 2 tablete. Potrebno je da mirujete i da nosite sleep donji ves. Tvrdina na testisu posle upale moze dugo da traje, budite strpljivi.

      dr argirovic
      www. Argirovic. Rs