Uradio sam spermogram i dobio dijagnozu oligospermia i. Rezultat je sledeci: zapremina 4, 2. . Vreme razvodnjavanja 30min. . Viskozitet razvodnjen. . Ph vrednost 9. . . . . Normokineza 15% , hipokineza 50% , akineza 35% . . . Broj u 1cm 28750000 a u celom ejakulatu, ovde pise 1236250 (da li je to moguce?) . . Normalne forme 21% . . . Patoloske forme: glava 23% , vrat 15% , rep 41% pa se pitam jesu li forme u redu, kakav mi je sveukupni nalaz. . Da li je rec o oligospermiji ili necem drugom. . I kolike su sanse da dobijemo bebu? Unapred zahvalan. . .

    Odgovoreno: 14. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Reč jeste o oligospermiji, nalaz nije dobar. Potreban vam je pregled urologa i adekvatno lečenje.

      dr argirović
      www. Argirovic. Rs