Postovani doktore, javljam se jer sam zabrinuta zbog sina koji ima 19 god i do prije par dana nisam znala da ima problem. Po njemu problem je poceo nakog jednog nezasticenog odnosa. Sam je bio kod urologa koji mu je napisao da uradi spermogram, rezidualni urin, bris uretre sa testom na hlamidiju, ureaplazmu i mikolpazmu, kao i sediment urina u dvije case. Kao dijagnozu je stavio: varicocoella sin. Evo kako izgledaju nalazi: (spermogram) izgled sivobjelicast, volumen 1ml, viskoznost dobra, ph 7, 0 broj spermatozoida 68 mil\\ml aktivni 55% , -brzo pokretni 35% , sporo pokretni 25% . . . U mjestu pokretni 20% , nepokretni 25% vitalnost spermatozoida: zivi 95% mrtvi 5% . . . Citomorfoloska analiza: normalni 92% , abnormalna morfologija 8% (abnormalnost glave 5% , vrata 1% , repa 2% ) . . . . . . . . . . . . . . . Kolicina rezidualnog urina je 30 ml. . . Brisevi jos nisu gotovi, a prije vise od 7 mjeseci on je sumnjao da ima bruh, sto je urolog tada demantovao. Ja se plasim da tada nije otkrivena varikocela pa me zanima koliko je sve moglo da se pogorsa do sada, kao i vase misljenje o nalazima koji su gotovi. Srdacan pozdrav i hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 13. 11. 2012.
    • Poštovana,
      Nalazi spermograma su mu u granicama normale. Ne mora da operise varikocelu ako mu ne smeta. Ako ima neke bolove u levom testisu moze da se operise. Nemate razloga za brigu.

      dr argirovic
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #107945

    • Hvala na expresnom odgovoru, javljam se sa novim pitanjima kad kompletiramo nalaze. Pozdrav!