Postovani, povremeno mi se nakon mokrenja javlja peckanje u uretri. Jednako i nakon ejakulacije. Nije ni posle svakog mokrenja i svake ejakulacije. Radio sam briseve na gljivice, bakterije hlamidiju, svi su nalazi uvek u redu. Prethodnih godina sam radio i mnoge druge analize sve su uredne. Nemam iscedak, neprijatan miris, niti i jedan drugi simptom. Da li imate neki savet koje bi analize eventualno mogao da uradim, posto moj doktor tvrdi da je sve u mojoj glavi nemam problem, a ja to peckanje osetim i smeta mi. Hteo bih da saznam u cemu je problem i da eventualno lecim. Hvala

    Odgovoreno: 04. 04. 2013.
    • Poštovani,

      Iz vašeg pitanja ne vidim koliko ste stari i da li ste imali ili imate i druge bolesti. Na osnovu podataka koje ste dali vidi se da je akcenat dosadašnjih ispitivanja bio prema uzročniku eventalnih infekcija što je, koliko mi se čini, isključeno. Možda je moj kolega bio pregrub kada vam je kazao da je sve u vašoj glavi i da nemate problem, verovatno misleći na nedostatak elemenata za definisanje urinarne infekcije pošto je peckanje jedan od znakova upale mokraćne cevi. Ima istine u tome uzevši u obzir toliko opsežne briseve, verovatno i urinokulture i spermokulture (naveli ste da ranije radili mnoge druge anlize) koje su takodje bile negativne. Kažete da su smetnje povremene što takodje ide u prilog mogućim ekscesima bez infekcije kao što su recimo izmokravanje hiperkoncentrovanog urina koji hoće da da peckanje ili seksualni odnos bez prezervativa sa partnerkom kojoj je promenjen vaginalni sekrek koji izaziva peckanje a kasnije kada se uretra "ispere" ono prodje. Čini mi se, a na osnovi vaših podataka, da nema mesta za preveliku brigu i da su smetnje male, prolazne i da ne ugrožavaju vaše zdrvlje.