Poštovanje: moja osnovna bolest je vilsonova bolest (taloženje bakra u jetri) već 15-16 dana primetio sam du sa urinom izbacujem i neki talog. Da bi video kakav je to talog počeo sam da mokrim u neku posudu. U tom talogu sam primetio da se nalaze neki kristali slični i sitni kao pijesak. Pre skoro 3-mjeseca sam bio na uz i doktor mi je rekao da su mi bubrezi u redu da nemam kamena u njima ali mi je rekao da imam jedan kamen u žuči. Ja sam odmah posle tog uzeo čajeve za razbijanje kamena u žuči pa sad neznam dali su too ti kristali (pijesak) koji izbacujem posledica topljenja tog kamena u žuči ili sam imao taj pijesak u bubrezima. Zbog viška vode u organizmu i mog otežanog kretanja nedavno sam (7-dana) nosio kateter za izmokravljanje i kad mi je sestra skidala taj kateter pri samoj završnici osjetio sam bol u penisu koji je trajao ne više od 30 sekundi. Nakon dva dana primetio sam da pri samom kraju izmokravana izmokrim 2-3 kapi krvi koja me peče baš na tom mjestu gde sam osjetio tu bol prilikom skidanja katetera. Nazvao sam svog doktora i on mi je rekao da pijem antibiotik (nemogo da se setim kako se tačno zove) taj lijek pijem već 6-dana i primetio sam da jioš uvijek izbacujem 1-2 kapi krvi (otprilike 1-kap manje nego na samom početku) mene zanima šta bih ja još mogao koristiti od ljakova (može čak i na biljnoj bazi ili ovoj klasičnoj medicinskoj) pa da mi to krvarenje potpuno stalo. N apominjem da imam niske trombocite (80-100) hvala

    Odgovoreno: 23. 07. 2023.
    • Poštovani gospodine, ja se bavim lečenjem Vilsonove bolesti i ukoliko želite možete nastaviti lečenje kod mene tako što ćete zakazati preko stetoskop.info pregled u nekoj od poliklinika u kojima radim. Vaše smetnje sa bubrezima mogu biti vezane za Vilsonovu bolest s obzirom da ona može zahvatiti i bubrege.