Pozdrav jedno pitanje vezano za urologiju!Pojava malog uvecanja u vidu kvrgice na završetku penisa sa leve strane uz povremeni nelagodni osećaj ali ne bi kvalifikovao kao bol,ako dobro pratim bez daljnjeg uvecanja,da li imam razloga za paniku?Naveo bi da radim posao gde se dosta stoji!Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 13. 10. 2023.
    • Dobar dan

      To šta opisujete je najverovatnije početak Pejronijeve bolesti. Obratite pažnju da li se penis krivi u erekciji (ili se možda vidi suženje na mestu pomenute kvržice).

      Ako dodje do pojave zakrivljenja ili skraćenja penisa odmah morate početi sa fizikalnom terapijom (razvlačenje penisa vakuum pumpom) kako bi se zaustavilo dalje krivljenje i skraćivanje penisa.

      Ako ste pušač morali bi odmah da prestanete kako bi uopšte mogli da se lečite od Pejronijeve bolesti.

      Lep pozdrav

      Dr Stanojević Nikola