Postovani doktore, sin ima skoro 2 god. i ima urodjenu penoskrotalnu hopospadiju. Moje pitanje ke kada bi bilo najbolje vreme za operaciju ? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 13. 10. 2023.
    • Dobar dan,

      Penosktotalna hipospadija se uspešno operiše jednom operacijom. U izuzetnim situacijama je potrebno planirati dve operacije.

      Uzrast nije presudan ali deca to lakše podnose ako se operacija uradi ranije tj do druge godine uzrasta.

      Mesec dana pre operacije bi bilo dobro da mažete Andractim gel (ako ga nadjete) kako bi se dete spremilo za operaciju.

      Ukoliko se odlučite da dovedete dete na pregled, bilo bi dobro da donesete  fotografije gde se vidi koliko je penis iskrivljen.

      Lep pozdrav

      Dr Nikola Stanojević urolog