Dječak star 11 godina ima ukopan penis.Trebali bi konzultacije kod vas i moguću operaciju.

    Odgovoreno: 13. 10. 2023.
    • Dobar dan

      Operacija ukopanog penisa je veoma uspešna, daje skoro trenutne rezultate. Razlikuju se dva hirurška prustupa: penoskrotalni pristup i pubični. U oba slučaja se uklanja deo masnog tkiva iznad penisa i rekonstruiše ugao iznad i ispod penisa. Rezultati su trajni jer se masno tkivo u potpunosti uklanja (za razliku od liposukcije), a formiraju se veze između kože i duboke fasije iznad i ispod penisa koje formiraju pravilni anatomski odnos.

      Sama operacija traje 2-3 sata i radi se u opštoj anesteziji, u bolnici se ostaje 24h. Svakodnevne kontrole sa previjanjem su 10 dana.

      Nakon perioda oporavka ožiljci se ne vide.

      Lep pozdrav

      Dr Stanojević Nikola