Dobar dan, zanima me da li radite hirurgiju urolosku? Moj brat (68) decenijama unazad ima stenozu mokracnog kanala. Mesecno mora ici na bulziranja Da li imate neko resenje za takve probleme. Hvala lepo

    Odgovoreno: 04. 04. 2021.

Komentari na pitanje: #179860

    • Postovani doktore, Interesuje me odgovor, vezano za uklanjanje prostate kod osobe stare 78 godina. Naime, prostata mu je uvecana na 5cm, s tim je i mokracna besika uvecana i zadebljana, pa su mu doktori rekli da vi normalno mokrenje mogao imati samo ako se ona ukloni. Interesuje me da li preporucujete lasersko uklanjanje ili uklanjanjem hiruskim putem ? Sta su prednosti i mane kod jednog i kod drugig nacina operacije prostate? S obzirom da je on covijek u godinama, sta vi preprucujete iz vaseg iskustva s tim? Da li je uklanjanje prostate vezano za njegov dalji zivit i koliko poslije te operacije covjek moze da zivi ili smatrate da sa tim ne moze imati problema u buducnosti?

      Srdacan pozdrav i svako dobro !