Poštovani,

    Bebi je na rodjenju dijagnostikovana Hipospadija, pa me interesuje da li mogu da se jave neke posledice kasnije u životu ako se ne obavi operacija i koje su?

    Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 25. 01. 2021.
    • Dobar dan,

      Hipospadija kod dečaka ima dosta varijacija. Posmatra se veličina i zakrivljenje penisa, mesto gde je otvor uretre, kakav je raspored kože penisa, kakav je skrotum (da li je bifidan ili ne) i kakav je pubis (da li je hipertrofičan i da li prekrova gornji deo penisa).

      Morao bi da pogledam o kom obliku hipospadije se radi i koliko je deformisan penis.

      Zakažite pregled putem stetoskop.info portala.

      Svako dobro,

      Dr Nikola Stanojević, urogenitalni hirurg