Pojavio mi se otok pre nekoliko meseci na penisu. Ne izgleda kao izraslina, bubuljica i slicno vec je deluje na dodir mekano, pravi otok. Ne nalazi se na korenu penisa vec na\ispod koze jer se sa kozom pomera dole gore. Nije bolno i ne pravi problem sa erekcijom. Cak pri erekciju biva manje vidljiv. Da napomenem da mi se desavalo da nakom učestalih i grubljih masturbacija pojave male da ih nazovem ranice na istom mestu gde je sada otok ali bi to proslo samo od sebe nakon par dana bez seksa i masturbacije. Zabrinut sam da nije nesto ozbiljno jer sam procitao da je oticanje jedan od simptoma raka penisa. Da napomenem da sam sto bi se reklo zdrav prav bez bilo kakvih ranijih problema, imam 24 godine. Da li mislite da je mozda ucestala masturbacija problem ili nesto ozbiljnije? Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 21. 11. 2020.
    • Dobar dan.

      To što opisujete može biti posledica stalnog masturbiranja koje je dovelo do povrede nekog krvnog suda ili limfnog suda. Molim da mi pošaljete fotografiju  kako bi video o čemu se tačno radi. Najverovatnije rešenje je upotreba Lioton 1000 gela i kompresivni zavoj nekoliko dana.

      Pozdrav,

      Dr Nikola Stanojević, urolog