Poštovani doktore, Imam 39 godina.Javio mi se problem na penisu tačnije na prepucijumu.U pocetku su to bile bele fleke a kasnije se razvilo u naboranu i ogrubelu kožu.To traje godinu dana,od kada sam poceo da pijem lekove za pritisak i za holesterol (roxera 30mg).Od tada mi je i glanc jako "suv". Ne crveni,ne svrbi,ne boli,jedino sto mi je pri erekciji kožica otada sužena pa imam problem sa prevlačenjem preko glavica. Nadam se da sam Vam objasnio moj problem. Hvala Vam unapred za mišljenje.

    Odgovoreno: 31. 07. 2020.
    • Poštovani,

      Kod Vas je došlo do pojave fimoze usled lihen skleroze.

      Pokušajte da koristite tri nedelje (dva puta dnevno) Elocom kremu na suženom delu prepucijuma. Ukoliko ne dodje do poboljšanja simptoma molim Vas da razmotrite opciju obrezivanja penisa.

      Lihen skleroza je progresivno oboljenje koje može dovodi do fimoze, suženja spoljnjog mokraćnog otvora, a ako se ne tretira, zapuštena lihen skleroza može dovesti i do karcinoma penisa (kod Vas je tek početni stadijum lihen skleroze).

      https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10570372/

      Nadam se da sam Vam malo  pojasnio Vašu trenutnu situaciju.

      Svako dobro,

      Dr Nikola Stanojevič, urolog

Komentari na pitanje: #171822

    • Milutin Radosavljević 31. 07. 2020.

      Hvala Vam doktore na brzom i detaljnom odgovoru.Poslušaću Vaš savet