Imao sam suženje mokračnog kanala uradjena mi je uretrotomija nakon pet dana skinut katetar i dvanaesti dan nakon operacije doktor mi je uradio bužiranje bilo je krvi tokom i posle bužiranja, od bužiranja je prošlo 11 dana ali posle mokrenja pojave se dve ili tri kapi krvi, molim Vas odgovorite mi da li je to normalno i koliko će trajati,pozdrav!

    Odgovoreno: 27. 07. 2020.
    • Poštovani,

      Uretrotomija ostavlja otvorenu ranu kojoj je potrebno nekoliko nedelja da zaraste. To što Vas je doktor dodatno buržirao ponovo je otvorilo ranu unutar mokraćnog kanala i normalno je da krvari. To krvarenje može potrajati nekoliko nedelja.

      Ukoliko vam uretrotomija a zatim ponovljeno buržiranje ne pomognu da normalno mokrite,potrebno Vam je uraditi otvorenu rekonstrukciju uretre, uretroplastiku pomoću sluzokože iz usne duplje. Ta metoda jedina daje trajne rezultate.

      Nadam se da sam Vam malo razjasnio problem u kome se nalazite.

      Svako dobro,

      Dr Nikola Stanojević, urolog