Da li suzene mokracnog kanala kod muskarc moze da utice na zacece?

    Odgovoreno: 27. 07. 2020.
    • Poštovani,

      Da, suženje mokraćnog kanala (uretre) može da utiče na oslabljenu ejakulaciju sperme a samim tim i na plodnost muškarca.

      Kod Vas je indikovano ispitivanje prolaznosti uretre kontrastnim snimanjem - uretrografijom a zatim ukoliko ima značajnog suženja mokraćnog kanala potrebna je otvorena operacija rekonstrukcije uretre, tzv uretroplastika (jedina metoda koja daje trajne rezultate lečenja suženja uretre).

      Nadam se da sam Vam dovoljno precizno odgovorio na pitanje.

      Svako dobro,

      Dr Nikola Stanojević, urolog