pozdrav,

    Imam 36 godina, od prije tri mjeseca imam problem iskrivljenosti penisa i bol prilikom erekcije. Nemam nikakvih zdravstvenih problema, ne pijem nikakve lijekove i to mi se pojavilo iz čista mira. molim za savjet šta raditi s tim. hvala.

    Odgovoreno: 28. 07. 2020.
    • Poštovani,

      Nagla pojava zakrivljenja penisa i bolne erekcije su nedvosmislen znak Pejronijeve bolesti. Trenutno se nalazite pri kraju aktivne faze bolesti (ova faza obično traje 3-4 meseca) u kojoj se još uvek može delovati fizikalnom terapijom na zakrivljenje penisa. Sta je fizikalna terapija za Pejronijevu bolest? Upotreba vakuum erektilne pumpe (VEP) svakodnevno najmanje dva puta po 15-20 minuta i masaža - savijanje penisa u suprotnu stranu od zakrivljenja. U tome morate biti uporni kako bi sprečili dalje napredovanje bolesti i dodatno zakrivljenje penisa.

      Morate znati da se stabilna faza bolesti (5 i više meseci nakon početka) leči hirurškim putem, rekonstrukcijom obolele strane penisa, čime se izbegava skraćenje dužine penisa nakon operacije.

      Nadam se da sam Vam ukratko pojasnio šta treba da radite.

      Svako dobro,

      Dr Nikola Stanojević, urolog