Poštovani, Da li može doći do zakrivljenja penisa(lateralnog) usled nekih drugih razloga koji nisu mehaničke prirode(povrede)? Unapred zahvalan na odgovoru

    Odgovoreno: 28. 07. 2020.
    • Poštovani,

      Zakrivljenje penisa može biti urodjeno ili stečeno tokom života. Urodjeno zakrivljenje se zove i kongenitalna kurvatura. Zakrivljenje penisa kod kongenitalne kurvature se ne povećava vremenom. Stečeno zakrivljenje penisa se zove Pejronijeva bolest i ne mora biti uzrokovano povredom penisa. Za razliku od urodjenog zakrivljenja, kod stečenog zakrivljenja krivina penisa se povećava tokom vremena.

      Oba stanja se uspešno leče hirurškom intervencijom.

      Nadam se da sam Vam dovoljno jasno objasnio problem.

      Svako dobro,

      Dr Nikola Stanojević, urolog

Komentari na pitanje: #170231

    • Hvala doktore na odgovoru. Ako biste mi mogli reći samo još koji bi eventualno uzroci mogli biti