Dobar dan.Operisan sam 2 puta ,drugi put u oktobru prosle godine.Tur operacija dijagnoza N32.0 .Sve je bilo uredu dobpre par nedelja ,ali opet mi se javljaju isti problemi(otezano mokrenje,slab mlazbi nedovoljno izmokravanje).Interesuje me samo zbog cega mi se simptomi vracaju,ima li to neke veze sa tim sto treniram i radim sa velikim tezinama.Imam 42godine.Hvala unapred

    Odgovoreno: 28. 07. 2020.
    • Poštovani,

      Kod Vas je najverovatnoje došlo do povrede i suženja mokraćnog kanala, uretre, zbog ponovljene endoskopske operacije (TUR).

      Potrebno je da uradite snimanje uretre - uretrografiju kako bi se utvrdilo da li imate suženje uretre zbog kog ne možete da normalno mokrite.

      Intenzivni trening ne utiče na kvalitet mokrenja.

      Suženje uretre se leči otvorenom operacijom uretre, uretroplastikom.

      Nadam se da sam Vam ukratko pojasnio moguć uzrok Vašeg problema.

      Svako dobro,

      Dr Nikola Stanojević, urolog