Zanima me da li je umjerena zakrivljenost penisa prema gore normalna stvar Pošto se na internetu spominje samo peyronijeva bolest kada se govori o zakrivljenosti Nemam bolova i lako postižem erekciju,međutim penis nije ravan iako zakrivljenost nije velika to me nekako brine Pročitao sam da to može biti jer se dva dijela penisa koji se šire u erekciji ne prošire jednako jer je jedan manje razvijen od drugog,zanima me mišljenje stručnjaka Hvala

    Odgovoreno: 28. 07. 2020.
    • Poštovani,

      Normalno je da penis pomalo ‘skreće’  na jednu stranu.

      Za razliku od urodjenog zakrivljenja penisa, Pejronijeva bolest se obično javlja nakon povrede penisa i tokom vremena napreduje (zakrivljenje se povećava).

      Zakrivljenje penisa se jedino može ispraviti hirurškim putem.

      Nadam se da sam ukratko pojasnio o cemu se radi.

      Svako dobro,

      Dr Nikola Stanojević, urolog