Srcani sam bolesnik,2010 sam operisao srce jedan bajpas,nakon 10 godina to jest drugi infrakt 2019.Uradio cetir kateterizacije i cekam da odradim spekt miokarda u Kamenici.Od tog infrakta pa naovamo imam problema sa prvim mokrenjem i sa potencijom.Potencija mi je veci problem.Inace u toku dana nemam problem sa mokrenjem ,a jutarnja nikako da krene i kad krene nije u nekom velikom mlazu vec tek onako lagano kao kad vam prestaje mokrenje,da bi kasnije bilo normalno.Pitao sam mog kardiologa sta mogu uzeti za potenciju ,odgovor je bio da ne smem nista.Jedino sto mi je povecao dozu jednog leka jer taj lek siri krvne sudove.Inace od terapije pijem: Glugofage 500 mg (Za secer vec godinu dana) Plavix 75 mg Corace 5 mg Midol 100 mg Roxera 20 mg Nebilet 5 mg Preduktal 35 mg Spirinolakton 25 Nolpaza 20 mg Moje pitanje na osnovu ovoga sta mogu koristiti za potenciju jer je nikakva i nesto za mokrenje,pored ove moje terapije. Molim vas pomozite mi jer je ovo vec nepodnosljivo Hvala!

    Odgovoreno: 28. 07. 2020.
    • Poštovani,

      Nakon kardioloških operacija veoma često dolazi do trajnog gubitka erekcije. Pošto ne možete da uzimate lekove za potenciju, za Vas je jedino rešenje ugradnja penilnig implanta, tzv penilne proteze. Implant Vam omogućava da imate izuzetno jaku erekciju kada god to poželite.

      Problem sa mokrenjem koji navodite može biti zbog uvećane prostate ali i zbog suženja uretre. Uvećana prostate se može lečiti tabletama ili hirurškim putem. Suženje uretre se jedino leči otvorenom operacijom uretre, tzv uretroplastikom.

      Nadam se da sam Vam razjasnio koja su rešenja najbolja za Vaše probleme.

      Svako dobro,

      Dr Nikola Stanojević