1. Višak kože

    Pitanje broj: #139012

    Pre otprilike 20 dana na rubu glavića penisa mi se pojavio kao visak smežurane kože, bele boje, površine nekih 5 milimetara. Počeo sam da mažem propobazom i ispirao rastvorom soda bikarbone toploj vodi. Kako nije pomoglo promenio sam na pantenol, zatim kanesten 2% ni to nije pomoglo. Inače nemam simptome peckanja, niti svrab niti bilo šta drugo samo taj kao višak kože koji stoji tako.

    Odgovoreno: 27. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Promena može biti uzrok obične depigmentacije ili vitiliga, ili posledica ishemije tog dela kože. Ukolikio, vremenom, dođe do upala, ili stvaranja prstena, ili neprijatnog odnosa, treba razmotriti uklanjanje tog viška, tj. Uraditi cirkumciziju.
      Pozdrav.