Većinom u zimskom periodu mi se javlja česta potreba za mokrenjem. Zavisno koliko tečnosti pijem ali u nekim intervalima do svakih 40minn do 1h. Mokrača je naizgled normalne boje svjetlija,ne peče dok izmokravam. Količna je +-1 Dec po izmokravanju.

    Odgovoreno: 26. 01. 2024.
    • Poštovani,

      Tokom zimskih mjeseci ako postoji nagla potreba za mokrenjem pri izlasku u hladnu sredinu moguće da je zbog refleksne periferne vazokonstrikcije, povećava se centralna prokrvljenost, odnosno između ostalog i bubrega, samim tim se poveća proizvodnja urina. Uradite urinokulturu ukoliko je uredna i nema noćnog mokrenja najvjerovatnije je bezazleno.

      Srdačan pozdrav

      dr Dakić

      OB New Hospital

      Novi Sad