Dobar dan doktore. Imam problem sa erekcijom od polovine penisa do glansa, mlitav je penis sa smanjenim osecajem nadrazaja i smanjenim obimom. Od korena do polovine penisa erekcija je potpuna i cvrsta sa punim obimom penisa. Ovo mi se desava od kad je vrsen duzi stisak i vucenje odmah ispod glansa, tu gde je mlitavo. Da li moze da se resi ovaj problem ili je nepovratno osteceno erektivno tkivo u tom delu. Seks je neugodan jer prednji deo je mlitav a drugi do korena cvrst, kao da postoji berijera izmedju jedne i druge polovine penisa, kao da je blokiran dotok krvi iz donjeg dela koji je cvrst i punog obima u gornji sa glansom koji je mlitav i smanjenog osecaja i obima. Napominje jos i ovo da u donjem delu penisa koji cvrst sa punim obimom i potencijom sa obe strane erektivnog tkiva unutra su se pojavile gvzice. Da li one blokiraju dotok krvi na gore? Ali cudno mi je to da bas gde su kvrzice potencija i obim su odlicni. Da li doktore je resiv ovaj problem da povrstim punu potenciju, obim i osecaj nadrazaja u celom penisu, ili je trajno ostecenje erektivnog tkiva? Hvala na izdvojenom vremenu za moj problem

    Odgovoreno: 26. 01. 2024.
    • Poštovani,

      Potrebno je javiti se na pregled kod urologa koji radi doppler ultrazvučni pregled krvnih sudova penisa, ili kod radiologa koji radi navedeni pregled, i sa rezultatom ultrazvuka se javiti kod urologa.

      Srdačan pozdrav,

      dr Dakić OB New Hospital

      Novi Sad