Molim odgovor Urin Eritrociti poz1 Koje pretrage napraviti? Radi li se nužno o problemu sa bubrezima?

    Odgovoreno: 11. 01. 2024.
    • Poštovana,

      Potrebno je rezultate tumačiti u skladu sa ostalim parametrima iz nativnog pregleda urina, kao i korelacija sa drugim anamnestičkim podacim i fizikalnim pregledom.
      Ukoliko nemate nikakve tegobe, nemate nikakvu prehladu ili tegobe sa urinarnim traktom, svi ostali nalazi su uredni, a postoje eritrociti u urinu, potrebno je razmotriti da se učini ultrazvučni pregled urotrakta.
      Srdačan pozdrav,
      dr Dakić OB New Hospital Novi Sad