Da li radite operacije prostate kod muskarca 77 god.doslo je nekontrolisanog mokrenja usled uvecanja prostate

    Odgovoreno: 03. 01. 2024.
    • Poštovana,

      Prvo je potrebno utvrditi da li se radi o benignom uvećanju prostate ili je u pitanju suspektna maligne promjena prostate.
      Savjetujem da se javite na pregled kod urologa sa nalazima PSA i f/t PSA, gdje će dr uraditi ultrazvuk urinarnog trakta ukoliko nije nedavno rađen, te će na osnovu dosadašnje terapije, rezultata laboratorijskih nalaza i trenutne veličine prostate i REST urina odrediti koja metoda liječenja bi bila najbolja za gospodina.

      Operacija prostate se može raditi transuretralno (kroz mokraćni kanal, nema reza) ili otvorenom hirurgijom. Metoda zavisi od veličine prostate, ranijih metoda liječenja, i od simptoma.

      Srdačan pozdrav,
      dr Dakić

      OB New Hospital 021 3000 505 / 069 8400 505
      Novi Sad