1. Problem sa prostatom

    Pitanje broj: #151491

    Poštovani,

    Imam već 10 godina probleme sa prostatom. Jutros sam podigao rezultate iz laboratorije koji su sledeći: psa 0,41 ng/ml fpsa 0.12 ng/ml i indeks fpsa/tpsa 0.29.
    S obzirom da je rezultat fpsa ispod normale, molim za odgovor, je li to opasno?

    Odgovoreno: 15. 04. 2017.
    • Poštovani,

      Osnovno je pitanje koliko godina imate, kakve su Vaše tegobe i da li ste do sada lečeni od strane urologa i uzimali neku terapiju? Potrebno je da se urološkim pregledom proceni Vaše trenutni status, i eventualno ordinira terapija i dalje praćenje simptoma. Rezultat psa je vrlo zadovoljavajuć.