1. dr Nataša Stefanović Stoimenov neoplazma mokraćne bešike

    Pitanje broj: #150152

    Broj protokola dg. neoplasma malignum vesicea urinariae c67 cystis alia n308 nalaz primio amp oncontioce 1 na 14 dana sledeca za 14 dana th. Cap riramor 300 2x1 5 dana amp oncontice 2013 operisan sam u kch Srbije u Beogradu. Ali pre 2 meseca opet sam operisan. Ovo je dijagnoza za sada molim vas postoji li sanca da se izlečim. Molim vas dajte mi neki savet i koje lekove da koristim

    Odgovoreno: 29. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Neoplazme mokraćne bešike imaju karakteristiku da često recidiviraju (ponovo "izrastu" nakon operacije) i iz tog razloga je neophodno vršiti redovno cistoskopsko praćenje prema određenom protokolu koji vam je naložio urolog. Oncotice vakcina se koristi u lečenju površnih neoplazmi mokraćne bešike prema zvaničnim svetskim i evropskim preporukama. Mogućnost da se bolest dovede u dugotrajnu remisiju postoji, najbitnije je redovno praćenje.