1. Varikocela bolovi u testisima

    Pitanje broj: #150019

    Poštovani već neko vreme osećam bolove u testisima, donjem delu stomaka i ledjima. Sa mokrenjem nemam problema. Na ultrazvuku testisa postavljena je dijagnoza varicocela testis sin. gr. iii, na levom testisu. Da li je moguće da bol potiče od varicocele i postoji li neka terapija? Unapred hvala

    Odgovoreno: 21. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Varikocela tog gradusa bi mogla davati slične tegobe, ali svakako ne treba isključiti postojanje i drugih uzroka. Nalaz dopunite spermogramom. Varikocela se leči hirurškim putem.