1. Uriniranje i ejakulacija krvi

    Pitanje broj: #150039

    Poštovani, dešava mi se da umjesto sperme ajakuliram čistu krv i poslije toga je krv i u urinu koju izmokrim i kasnije uriniram normalno. Dešava mi se i uriniranje krvi nakon jutarnje erekcije. Ovaj problem mi se javljao i prošle godine koji sam riješio apstiniranjem od 10 dana ali se evo ponavlja. Bio sam kod doktora i propisao mi je neki antibiotik levoxa i još neke kapsule za smirivanje posledica, ali čini mi se da nema napedka. Do sad sam radio ultrazvuk testisa gdje je ustanovljena blaga varikokela i hidrokela, prostata je normalne veličine ali tvrdja. Pomenuo bih i da sam prošle godine prebolio citomegalo virus. Kad mi se desilo prvi put radjen mi je ct skener abdomena gdje je bilo sve uredu, počešće osjetim i neki blagi bol ispod lijevog rebarnog luka. Takodje bih pomenuo da kad mi se ovo dešavalo prvi put krvi nije bilo u spermi, već samo u urinu poslije ejakulacije i to sa ugrušcima. Molim vas za neko mišljenje i hvala vam unaprijed

    Odgovoreno: 22. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Nemam podatak koliko imate godina starosti. Svakako, već započeti urološki pregled bi trebalo dopuniti nalazom psa (prostata specifičnog antigena) iz krvi, s obzirom na tvrđu konzistenciju prostate. Poželjno je ispitati i kakav je status uretre (mokračnog kanala), odnosno uraditi uretroskopiju.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #150039

    • Poštovani, hvala vam na brzom odgovoru. Imam 33 godine, juče sam dao krv na analizu za psa, a danas idem u posjetu urologu na dopler testisa pa možda bude i uretroskopija. Hvala vam