1. Urinarna infekcija

    Pitanje broj: #150075

    Od juče imam peckanje i bol pri mokrenju, učestalo mokrenje tj. urinarna infekcija je ono na šta sumnjam. Stavljala sam tople obloge, pila čaj od peršuna i pila buscopan protiv bolova. Nisam htela da pijem antibiotik na svoju ruku nego sam jutros uradila urinokulturu i večeras mi je stigao izvestaj da nisu izolovane patogene bakterije. Da li postoji mogućnost da su buscopan ili peršun poremetili nalaz? I šta može biti ako nije bakterijska infekcija? Da li je moguće da sam se prehladila? Unapred hvala

    Odgovoreno: 24. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Urinarna infekcija je najčešći uzrok ovakvih tegoba kod žena, ali ne i jedini. Ukoliko su tegobe i dalje prisutne, u prvom redu je potrebno uraditi ultrazvučni pregled urotrakta, opšti pregled urina, ginekološki pregled.