1. dr Aleksandar Skakić hidrokela vodena kila

    Pitanje broj: #131015

    Doktore, napipao sam tvrdu kvržicu na testisu, i otišao na ultrazvuk (kolor). Doktor je konstatovao da imam vodenu kilu (hidrokela) i rekao da nije ništa opasno. Mene zanima imajući u vidu da je ta kvržica tvrda na mom testisu, kakav je oblik hidrokele, jer se plašim da doktor možda nije video na ultrazvuki pravu stvar. Da li je moguće da hidrokela bude na samom testisu tvrda? Hvala

    Odgovoreno: 13. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Hidrocela predstavlja nakupljanje tečnosti oko tetsisa u skrotalnoj kesi. Može biti tvrda, zavisno od količine tečnosti, kao i prisustva zapaljenja ovojnica. Ne predstavlja opasno, ni akutno stanje. Ultrazvučno se može isključiti prisustvo patoloških promena na samom testisu. Ukoliko je potrebno, lečenje hidrocele se izvodi hirurškim putem.