1. Problem sa začećem

    Pitanje broj: #158892

    Poštovani,
    Usled problema sa začećem, radio sam spermogram koji je pokazao tri miliona spermatozoida i lošiju pokretljivost. Spermokultura je pokazala sterilan nalaz. Hormonalna obrada je sledeća (mereno u 12h): fsh 11. 1 lh 6 testosteron 15. Dimenzije testisa merene ultrazvukom su sledeće: levi testis 42mmx25mmx20mm desni testis 43mmx25mmx18mm da li su ovi hormoni i dimenzije testisa uredni?
    Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 02. 09. 2018.

Komentari na pitanje: #158892

    • Postovanje Da li mozete da mi protumacite spermogram Izgled zuckast Zapremina ejakulanta 2 Likvefakcija 7 Viskoznost smanjena Koagulacija ne PH 8,5 Broj spermatozoida/ml 29 Broj spermatozoida/vl 58 Proagresivno pokretni 30 Pokretni u mestu 5 Nepikretni 65 Leukocita 8-10 Normalne forme 34 Abnormalne forme 66 Glava 11 Vrat 1 Rep 54