1. Leva kila

    Pitanje broj: #158553

    Operisao sam preponsku kilu (herniu) na lijevoj strani, trebam operisati i na desnoj strani, u dogledno vrijeme. Zbog kile na desnoj strani i operacije na lijevoj strani malo me bole testisi. Je l to normalno? Kada bi mogao riješiti desnu kilu (herniu) zbog ciste koju imam? Kada će se cista povući?

    Odgovoreno: 06. 08. 2018.
    • Poštovani,
      Kila pritiska sturkure koje vode iz testisa u trbuh tako da su bolovi u testisima apsolutno mogući. Nakon operativnog lečenja dolazi do razvoja ožiljnog tkiva koje tekođe vrši pritisak te su bolovi takođe opcija. Nejasno mi je o kakvoj se cisti radi.
      Pozdrav.