1. Bris uretre

    Pitanje broj: #159815

    Poštovani,
    Pre par dana sam radio bris uretre (bakterioloski pregled sa antibiogramom). Rezultati su: dmp: epitelne celije, retki pmn leukociti, retki gram pozitivni bacili i diplokoke patogene bakterije nisu izolovane. Ne stizem da odem do urologa. Interesuje me kakav je nalaz, i da li mogu stalnu partnerku da zarazim (u koliko je prenosivo nešto od toga)?
    Hvala.

    Odgovoreno: 19. 11. 2018.
    • Poštovani interesuje me da li ovaj nalaz pokazuje izolovanost nekih bakterija ili ne pokazuje ? U prethodnim brisevima kad je bila izolovana bakterija jasno je pisalo Streptococus aureus i pored toga antibiogram a sad samo stoji, epitelne celije i pozitivne koke i to me buni. Hvala